Boże Narodzenie na świecie czyli podróż po tradycjach świątecznych

W ostatnim tygodniu w bibliotece, tak jak i w całej szkole, zapanowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klas 2 i 3 mieli dodatkowo możliwość udania się w podróż po świecie poznając tradycje bożonarodzeniowe.

Podczas tych spotkań dzieci opowiadały o polskich zwyczajach świątecznych, o tradycjach kultywowanych w swoich domach, w miejscach gdzie się udają na święta, u dziadków czy innych członków rodzin.

Z zaciekawieniem słuchały opowieści o tradycjach świątecznych w różnych państwach Europy i świata, a szczególnie u naszych najbliższych sąsiadów. Oglądały prezentację przedstawiająca zwyczaje, postaci, przedmioty, potrawy charakterystyczne dla Bożego Narodzenia w innych państwach. Lokalizowały na mapie omawiane kraje. Śpiewały po polsku i po angielsku najbardziej znaną na świecie kolędę „Cicha noc”. Próbowały odgadnąć co przyniesie kolejny rok wyciągając spod obrusa źdźbła siana.

Na koniec każdego ze spotkań dzieci wypożyczały książki, a przy okazji otrzymywały drobne prezenty.

B.Malec