ŚWIAT BEZ BARIER - inspirujące spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia SZERMIERKA WOŁOMIN

9 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Stefanem Makowskim pedagogiem, paraolimpijczykiem, współzałożycielem klubu szermierzy IKS Szermierka Wołomin oraz oraz jego podopiecznym Jakubem Kochanem. Podczas wizyty sportowców odbył się pokaz szermierki na wózkach inwalidzkich, nauka kroku szermierczego, nie zabrakło również wiedzy teoretycznej oraz zaznajomienia z bronią szermierską. Celem tego spotkania było pokazanie, że niepełnosprawność nie przeszkadza w zdobywaniu sukcesów i spełnianiu marzeń. Dzieci miały możliwość doświadczenia z jakimi trudnościami borykają się osoby niepełnosprawne i w jaki sposób można sobie z nimi radzić. Była to dobra lekcja tolerancji, integracji i spojrzenia na niepełnosprawność inaczej.