Żywa lekcja historii

23 listopada do klasy 2a na zaproszenie klasowego Zawiszaka - Macieja Niedbalskiego, przybył niecodzienny gość – pan Zbigniew Rowiński.

Zbigniew Rowiński jest założycielem Grupy Historyczno- Edukacyjnej „Szare Szeregi”. Uwielbia historię i pięknie mówi o patriotyzmie. Jego pasją są rekonstrukcje historyczne. Prowadzone przez niego stowarzyszenie uczestniczy w obchodach świąt państwowych i rocznic historycznych, propaguje wiedzę o Szarych Szeregach, kultywuje tradycje harcerskie, rekonstruuje sprzęt wykorzystywany podczas powstania, ale także wspiera kombatantów.

Tym razem Pan Zbigniew zaprezentował dzieciom swoje wielkie dzieło – modele różnego rodzaju pojazdów wojskowych, używanych podczas II wojny światowej wykonane w skali 1/72. Autor opowiedział młodej publiczności o swojej pasji modelarskiej. Prezentowane przez niego zbiory to  istne dzieła sztuki. Precyzyjnie stworzone cudeńka zawierają najdrobniejsze szczegóły.

Pan Zbigniew Rowiński, założyciel grupy „Szare Szeregi” i zapalony rekonstruktor wzbudził wielki podziw i zainteresowanie wśród uczniów klasy 2a. Łącząc naukę i zabawę przekazał dzieciom informacje o najważniejszych wydarzeniach historycznych Polski oraz rozbudził zainteresowanie modelarstwem.