Proszę wstać! Sąd idzie!

17 listopada klasa 2c wzięła udział w niezwykle interesującej i pouczającej lekcji. Nasz wspaniały gość, tata Oskara, zaaranżował w naszej klasie Salę Sądową. Sam wystąpił w swojej roli adwokata mężczyzny, oskarżonego o kradzież piórnika. Na sali znalazła się Pani Prokurator, oskarżyciel posiłkowy, policjanci, Wysoki Sąd oraz sporo świadków, a wszyscy z klasy 2c laughing Ostatecznie okazało się, że oskarżony jest niewinny, na co znalazł się niezbity dowód, nagranie z telefonu japońskiej turystki cool. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie  ze swoimi odpowiedzialnymi zadaniami i doszły do prawdy, a Wysoki Sąd wydał sprawiedliwy wyrok. Dowiedzieliśmy się , że nie wszystko co nam się wydaje, zawsze jest prawdą; że można oskarżyć kogoś niesłusznie; że każdy oskarżony ma prawo do obrony, a dojście do prawdy często wymaga czasu i ogromnego zaangażowania.

Serdeczne podziękowania dla Pana Piotra Milika smile

klasa 2c