Kto wygra mecz? - Klasa 2a i 2c na wycieczce po stadionie Legii

Jaki był największy sukces Legii? Jaką piosenkę śpiewają tysiące kibiców tuż przed rozpoczęciem meczu? Kto jest maskotką klubu? O tym wszystkim uczniowie klas 2a i 2c dowiedzieli się podczas wycieczki po stadionie największego polskiego klubu sportowego - Legia. Dzieci miały okazję usiąść na ławkach rezerwach, przejść przez strefę ustawienia, zwiedzić salę konferencyjną, ekskluzywną strefę biznesową, a także zająć stanowiska komentatorów.

Wycieczka po Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego była niezwykłą, pełną pasji podróżą po historii i teraźniejszości. Dzieci z uwagą wysłuchały historii powstania klubu sportowego. Bardzo zaciekawił ich fakt, że największy polski klub sportowy powstał w 1916r. i tworzyli go legioniści Marszałka Józefa Piłsudskiego walczący na froncie wschodnim podczas I wojny światowej. Legię wyróżnia to, że założyli ją nie tylko ludzie czujący się Polakami, ale patrioci, którzy stanęli do walki o niepodległość.