O NIEPODLEGŁOŚCI DLA NAJMŁODSZYCH

W ramach obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klasa 2a uczestniczyła w warsztatach ,,Pies i wilk, czyli o niepodległości dla najmłodszych” w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Zajęcia zostały przygotowane w formie „teatru w walizce”.   Bohaterowie scenek teatralnych - pies i wilk, pokazywali dwie różne postawy wobec wolności, a ich przygody i dialogi wprowadzały dzieci w świat takich pojęć, jak: wolność, podległość i niepodległość. Lalki, ożywiane przez aktora, wzbudzały żywe emocje małych widzów. Podczas zabaw dzieci doświadczały czym jest niepodległość, a czym ograniczenie wolności. Dzieci poznały nowe pojęcia, nie tylko w sensie intelektualnym, ale „doświadczyły” ich fizycznie i emocjonalnie. Uczennice  i uczniowie czynnie angażowali się w przebieg spektaklu oraz towarzyszące mu warsztaty. To była wspaniała patriotyczna lekcja.