„Razem zawsze damy radę!”

Pod takim właśnie hasłem odbyła się uroczystość ślubowania pierwszaków. Pasowanie na ucznia to bardzo ważna impreza w naszym szkolnym kalendarzu. W tym roku ślubowanie złożyli uczniowie trzech klas pierwszych.

Uroczystość odbyła  się 25 października 2022 r. w kolorowej, jesiennej scenerii.

Uczniowie w galowych strojach i z wielkim przejęciem ślubowali na sztandar szkoły, że będą pilnymi uczniami, dobrymi ludźmi i Polakami. Również rodzice złożyli przyrzeczenie, w którym obiecali wspierać swoje dzieci w obowiązkach codziennego szkolnego życia. Następnie delegacje uczniów złożyły kwiaty pod tablicą patrona oraz podpisy w Księdze Pamiątkowej.

Ceremonii pasowania na ucznia za pomocą kolorowych ołówków dokonały wychowawczynie pierwszaków.

W części artystycznej nasi najmłodsi zaprezentowali swoje talenty - recytowali wiersze i śpiewali wesołe piosenki o  szkole. Swoje występy uświetnili pokazem tańców, który dostarczył zebranym gościom wiele radości.

Na zakończenie  pani dyrektor A. Piskorek, pani burmistrz - M. Zyśk, oraz  przewodnicząca Rady Rodziców – pani M. Borusiewicz - przekazały pierwszakom  życzenia wielu sukcesów w nauce.

Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz Burmistrza Miasta Ząbki.

Uroczystość była wzniosłym i wzruszającym wydarzeniem.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tego święta. Dzieciom natomiast gratulujemy i życzymy wytrwałości w wypełnianiu nowych, szkolnych obowiązków.

Anna Rybicka,  Małgorzata Jończyk, Justyna Ryszawa-Białek