Świetlicowe spotkanie z gościem specjalnym

11 października w naszej świetlicy gościliśmy Panią Magdalenę Skibę pracownika Referatu Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Ząbkach. Pani Magda trochę nam nabałaganiła, a naszym zadaniem było pomóc jej ten bałagan posprzątać. Nasz gość na co dzień zajmuje się sprawami dotyczącymi segregacji odpadów w naszym mieście. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się do jakich worków wrzucać papier szkło, plastik oraz inne odpady. Pani Magda uświadomiła nam, dlaczego segregacja odpadów jest tak ważna i w jaki sposób możemy produkcję tych odpadów ograniczyć. Dowiedzieliśmy się czym jest recykling i gdzie w naszym mieście znajduje się PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pani Magda zadziwiła nas informacjami dotyczącymi przetwarzania odpadów. Nie wiedzieliśmy, że z plastiku można zrobić koc lub ubrania. To było bardzo ciekawe spotkanie podczas którego zdobywaną wiedzę mogliśmy od razu wypróbować w praktyce.

Bardzo dziękujemy Pani Magdzie za odwiedziny i obiecujemy segregować odpady. Zachęcamy do tego również wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dzięki nam może być piękniej!

Uczniowie świetlicy szkolnej
 z wychowawcami