WYCIECZKA DO WARSZAWY UCZNIÓW KOŁA ALGORYTMICZNEGO #CMI

21 czerwca uczniowie uczęszczający na zajęcia koła algorytmicznego w ramach projektu „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Po ciężko przepracowanym roku szkolnym, przyszedł czas na odrobinę rozrywki. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy, było Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier. Mogliśmy podziwiać komputery, które były używane w ciągu ostatnich 40 lat. Zobaczyliśmy pierwsze komputery domowe, m.in.  TIMEX, ELWRO JUNIOR, ATARI, COMMODORE AMIGA, APPLE MACINTOSH i pierwsze PC-ty. Mogliśmy tych komputerów używać i pograć w stare gry komputerowe. Była to ciekawa podróż w czasie. Po opuszczeniu muzeum udaliśmy się do restauracji Pizza Hut w „Złotych Tarasach” na smaczną pizzę i różne desery  Ostatnim punktem wycieczki było oglądanie wystaw w Centrum Nauki „Kopernik”. Mogliśmy wziąć udział w wielu ciekawych eksperymentach naukowych i poobserwować różne zjawiska fizyczne. Wycieczka się udała i był to mile spędzony czas przed wakacjami.