"Moje bezpieczne wakacje" - zajęcia pokazowe dla grupy przedszkolnej Publicznego Przedszkola Nr 3 "SKRZAT"

9 czerwca mury naszej szkoły odwiedziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 3 „SKRZAT”.

Dzieci z grupy XIX uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Moje bezpieczne wakacje”, podczas których omawialiśmy zasady bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Dzieci utrwalały sposoby właściwego zachowania się w czasie pobytu nad morzem, jeziorem, w górach, na biwaku w okolicach lasu. Starsi koledzy z klasy 1b przygotowali dla zerówkowiczów piękne wakacyjne walizki, w których znalazły się krótkie teksty do czytania, kolorowanki i ilustracje oraz numery alarmowe, o których warto zawsze pamiętać. Były okazje do rozmów na temat najciekawszych zajęć, codziennego przygotowania się do szkoły, prac domowych, a nawet zdalnego nauczania. Po zakończonych zajęciach przyszli uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek Szkoły Podstawowej Nr 1, obejrzeć poszczególne sale i klasopracownie. Dzieci poznały świetlicowe zabawki i atrakcje, z których mogą skorzystać po zajęciach szkolnych; sprawdziły również w praktyce swoje możliwości fizyczne na sali gimnastycznej. Odwiedziliśmy stołówkę, bibliotekę i szatnię.

Dzięki współpracy z Przedszkolem „SKRZAT” dzieci z pewnością wkroczą we wrześniu w szkolne progi z wielkim uśmiechem. Czekamy na Was!

klasa 1b z wychowawcą