KONKURS "ODKRYJMY WOLFKEGO"

Ogólnopolski konkurs z okazji Roku Mieczysława Wolfkego, promujący treści obejmujące życie i osiągnięcia tego naukowca oraz szeroko pojęte inicjatywy inspirowane jego postacią. Zapraszamy uczniów do przysyłania prac w trzech kategoriach:

• Młodzi eksperymentatorzy – na pomysł i wykonanie najciekawszego eksperymentu inspirowanego postacią Mieczysława Wolfkego, (kl.7-8)
  • Młodzi literaci – na najciekawsze opowiadanie ilustrujące jak mogło wyglądać jedno z wydarzeń w życiu Mieczysława Wolfkego, (kl.7-8)
  • Młodzi artyści – na najładniejszą pracę plastyczną przedstawiającą projekt banknotu z wizerunkiem Mieczysława Wolfkego lub Postać Mieczysława Wolfkego. (kategoria przeznaczona dla uczniów kl.1-8)

Zwycięskie prace literackie i plastyczne zostaną zaprezentowane w czasie pikniku naukowego z Wolfkem wraz z pokazami zwycięskich eksperymentów. Dodatkowo laureaci otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe.

Termin nadsyłania prac upływa 22 kwietnia 2022 r.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://wolfke.fizyka.pw.edu.pl/2022/?page=projekty-konkursy