"Mała książka - wielki człowiek"

„Mała książka - wielki człowiek" to projekt skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Projekt ten ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach tej akcji nasza szkoła już po raz drugi otrzymała Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w skład których wchodzą:
-"Pierwsze abecadło" - antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in. M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych.

- "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy i aktywności związane z tekstami z książki.

- "Kreatywny alfabet" - plakat z literkami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Każdy pierwszoklasista otrzymał w prezencie pakiet książeczek, który został wręczony podczas zajęć bibliotecznych.

Życzymy przyjemnej lektury w gronie rodzinnym.