MIĘDZYKLASOWY PROJEKT "ZGADNIJ KTO TO?"

Klasy 5b i 5c na lekcjach języka polskiego wzięły udział w projekcie „Zgadnij kto to?” Projekt polegał na wymianie listów między klasami i miał dwa etapy.

W pierwszym etapie uczniowie pisali listy do swoich kolegów/koleżanek, opisując w nich, bardzo szczegółowo – siebie. Mogli dopisać, czym się interesują i przesłać pozdrowienia. Następnie wymienialiśmy się listami. Przeszliśmy do etapu drugiego. Na podstawie opisów dzieci tworzyły portret kolegi/koleżanki. Portrety trafiły do adresatów w mikołajki.

Już samo otrzymanie listu dostarczyło tyle pozytywnych emocji. Było dużo śmiechu! Uśmiech

Rysowanie portretów to umiejętność czytania ze zrozumieniem, a podczas pisania listów  doskonaliliśmy dwie formy wypowiedzi – opis i list prywatny.

Uczniowie świetnie sobie poradzili. Uśmiech

Anna Kołakowska