ŻYCZLIWOŚĆ

Życzliwość – ważna sprawa!

Życzliwość to taka mała sprawa dnia codziennego, a jednocześnie tak zaniedbywana…

Nie zdajemy sobie sprawy z takich prostych rzeczy, jak wypowiedzenie słów: PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, DZIEŃ DOBRY. Uważamy te słowa za zwroty grzecznościowe, a to przecież jest życzliwość na co dzień!

Życzliwość dla każdego z nas jest czymś innym. Podanie mamie herbaty, pożyczenie koleżance zeszytów czy ogrzanie zmarzniętego – to gesty ŻYCZLIWOŚCI.

Każdy z nas ma w sobie zalążek życzliwości tylko… nie zawsze potrafimy z niego skorzystać.

To nic nie kosztuje, a daje tyle radości!

Życzliwość to taka prosta sprawa!

Hanna Fall kl.5b

Dlaczego warto być życzliwym?

Okazując życzliwość innym sami czujemy się lepiej i sprawiamy, że nasze otoczenie się zmienia. W atmosferze szacunku i miłości kreujemy lepszy świat – taki, w którym każdy jest bezpieczny, bo wie, że może liczyć na drugiego człowieka.

Akceptujmy innych takimi, jacy są!

Gretta Servetnik kl.5c