Lekcja z psem-przewodnikiem

26 listopada 2021 r. klasy drugie i trzecie brały udział w wyjątkowym spotkaniu z ambasadorem fundacji „Pies przewodnik” - Panią Joanną i jej przewodnikiem, psem Bluesem.

Pani Asia opowiedziała, jak wygląda życie osoby niewidomej, sposobach radzenie sobie w codziennym życiu. Nasz Gość opowiedział nam również o pojawiających się nowościach technicznych, podnoszących komfort życia i o szkoleniu psów, które w znaczny sposób ułatwiają funkcjonowanie na co dzień.

Dzieci podczas warsztatów miały możliwość przetestowania białej laski bez użycia wzroku, uczyły się przeprowadzać osobę niewidomą między przeszkodami. Uczniowie zapoznali się z alfabetem Braille’a, rozpoznawali przedmioty za pomocą dotyku. Dzieci sprawdzały, czy tester kolorów dla osób niewidomych, rzeczywiście rozpoznaje kolory. Szczególne zainteresowane wzbudził pies Blues, który zaprezentował swoje umiejętności, dzięki którym pomaga swojej Pani w codziennym życiu.

Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnia wizyta edukatorów z fundacji „Pies przewodnik” w naszej szkole.

klasy: 2b,3b,3e,3f