Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest on lubiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Lubimy się do niego przytulać, bo jest puchaty, miękki i daje poczucie bezpieczeństwa.

25 listopada Pluszowe Misie na całym świecie mają swoje święto. Z tej okazji do biblioteki szkolnej zaproszone zostały dzieci ze świetlicy, które przyniosły ze sobą swoje pluszowe przytulanki. Podczas misiowego spotkania dzieci poznały historię powstania misia, opowiadały o misiach, które są bohaterami filmów, bajek i książek dla dzieci, bardzo przyjemna okazała się też misiowa gimnastyka. Nie obyło się również bez czytania fragmentów książki Czesława Janczarskiego „Miś Uszatek”.

Światowy Dzień Pluszowego Misia to okazja do czytania i poznawania przygód Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Paddingtona czy też Czarnego Noska. Książki o tych misiowych bohaterach znajdują się w naszej bibliotece. Zachęcamy do ich wypożyczania i poznawania świata misiowych przygód.