III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ "OCALMY OD ZAPOMNIENIA” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W ZĄBKACH

Były emocje, trochę stresu, wzruszenia, uśmiechy, a nawet łezka w oku. A to wszystko za sprawą wspaniałych artystów – uczniów naszych ząbkowskich szkół oraz ich nauczycieli, którzy 23.11.2021 przybyli po raz trzeci do Szkoły Podstawowej nr 1, by wziąć udział w  Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Ocalmy od zapomnienia”. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, wykonując różnorodne utwory o tematyce patriotycznej. Nie zabrakło znanych wszystkim tradycyjnych, popularnych pieśni żołnierskich. Mieliśmy okazję wysłuchać również tych mniej znanych, nowych piosenek, także pięknych i ciekawych. Młodzież naszego miasta popisała się bogatym repertuarem oraz pokazała niezwykle wysoki i bardzo wyrównany poziom artystyczny. Tym samym sprawiła niemały kłopot komisji konkursowej w składzie:

p.  Małgorzata Zyśk – burmistrz miasta Ząbki,

p. Bartosz Gardziński – muzyk, student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
w Warszawie,

p. Mirosław Sobiecki – pasjonat i znawca historii i kultury Ząbek,

p. Adam Wiśniewski – muzyk, organista w parafii Św. Trójcy w Ząbkach.

Oto wyniki konkursu :

Kategoria klas I – III

I miejsce – Antonina Kornat „Co to jest niepodległość” PKSP

II miejsce – Wiktoria Potaczek „Jest takie miejsce”   SP4

III miejsce – Zuzanna Garczyńska „O mój rozmarynie”  SP5

wyróżnienie – Natalia Karpiuk „Dziewczyna z granatem”  SP6

Kategoria klas IV – VI

I miejsce – Hanna Borkowska „Przybyli ułani”  SP2

II miejsce – Sara Bednarska „Rozkwitały pąki białych róż”  SP6

III miejsce – Aleksandra Marcinkowska „O mój rozmarynie” SP2

wyróżnienie – Ines Szymczak „Deszcz, jesienny deszcz”  SP1

wyróżnienie – Maja Pokwap „Dziewczyna z granatem”  PKSP

Kategoria klas VII – VIII

I miejsce – Aleksandra Piotrowska „Dziś idę walczyć, mamo”  SP3

II miejsce – Gabriela Pogorzelska „Uwierz Polsko”  SP1

III miejsce – Natalia Osmoła „Sanitariuszka Małgorzatka”  SP2

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś zwycięzcy dodatkowo okolicznościowe statuetki oraz książki. Były też słodkie niespodzianki.

Dziękujemy Miastu Ząbki, które było współorganizatorem tego wydarzenia oraz pani burmistrz Małgorzacie Zyśk, która zaszczyciła nas swoją obecnością i zechciała podjąć się trudnej pracy w komisji konkursowej.

Składamy serdeczne gratulacje  oraz podziękowania dla opiekunów artystycznych za przygotowanie występów.

Dziękujemy również pani dyrektor Agnieszce Piskorek oraz wszystkim zaangażowanym pracownikom i uczniom naszej szkoły za  pomoc, zrozumienie i współpracę.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu nas wszystkich osiągnęliśmy najważniejszy cel  tego przedsięwzięcia, zadbaliśmy wspólnie o kulturowe dziedzictwo naszego kraju i śmiało możemy zacytować słowa naszego wieszcza: „ Pieśń ujdzie cało (…)”

W imieniu organizatorów

Małgorzata Kujawska