OGÓLNOPOLSKI KONKURS INFORMATYCZNY "INFOSUKCES"

Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "INFOSUKCES".  Jest to trzyetapowy konkurs, dotyczący programowania w języku SCRATCH, organizowany przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. Laureaci i finaliści poziomu podstawowego konkursu (uczniowie szkół podstawowych) mogą liczyć na dodatkowe punkty w naborze do szkół ponadpodstawowych. Zadanie na pierwszym (szkolnym) etapie konkursu polega na wykonaniu prezentacji lub gry w Scratchu na temat "Interakcja człowiek-komputer", opisującej interakcje występujące pomiędzy komputerem a człowiekiem. W jaki sposób komputer wspomaga człowieka w czynnościach codziennych oraz wyjątkowych?  Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie internetowej pod adresem:

Udział w konkursie oraz prace konkursowe należy zgłaszać do 23.12.2021r.

Uczniowie zainteresowani konkursem proszeni są  o  skontaktowanie się z nauczycielem informatyki.