11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 11 listopada obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

To bardzo ważny dzień dla każdego Polaka, upamiętniamy w tym dniu wydarzenie z 11 listopada 1918 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.

W naszej szkole obchodziliśmy to święto 10 listopada. W tym dniu, uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w strojach galowych z przypiętymi kotylionami w biało-czerwonych barwach. Klasy, których wszyscy uczniowie przypięli kotyliony, otrzymały słodką niespodziankę.

O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy - włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”.

Uczniowie, którzy wykazali się pięknym głosem i słuchem muzycznym wzięli udział w szkolnych eliminacjach do „Konkursu Piosenki Patriotycznej”.

Na lekcjach historii uczniowie przypomnieli sobie wiadomości o odzyskaniu przez Polskę niepodległości i o bohaterach polskiej niepodległości.

W dniu 10 listopada uczniowie klas 4-8 mogli wziąć udział w „Teście o niepodległej”. Uczestnicy kółka historycznego zachęcali do udziału oferując słodycze za dobrą odpowiedź. W teście brali udział również nauczyciele, pracownicy szkoły i pani dyrektor.

Na pytania z zakresu odzyskania przez Polskę niepodległości, osoby biorące udział w teście, udzieliły prawidłowych odpowiedzi.

Atmosfera patriotycznego świętowania udzieliła się całej społeczności szkolnej.

Jolanta Rasińska, Katarzyna Rząp