MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

W naszej szkole, od samego początku procesu edukacyjnego dziecka, kształtujemy postawy obywatelskie. W realizacji tego szczytnego celu pomaga nam, powołany po raz pierwszy w tym roku szkolnym, Mały Samorząd Uczniowski. Pierwszym krokiem w kształtowaniu się MSU w SP1 były wybory dwóch przedstawicieli klasowych, które obyły się pod czujnym okiem Wychowawców. Następnie wszyscy wyłonieni reprezentanci klas odbyli szereg spotkań, na których omawialiśmy między innymi na czym polega i z jaką odpowiedzialnością wiąże się praca samorządu uczniowskiego. Przy tej okazji padły również pierwsze pomysły inicjatyw, które chcielibyśmy zrealizować w naszej szkole. Wszyscy kandydaci wykazali się niezwykłą inwencją i wielkim zaangażowaniem. Drugim etapem tworzenia MSU była prezentacja kandydatów na forum klas 1-3, aby przekonać do siebie jak największą liczbę małych wyborców. Nie brakowało więc kreatywnych pomysłów takich jak: kolorowe plakaty, spotkania z wyborcami w czasie przerw na korytarzu czy emocjonujące debaty klasowe. Nasi kandydaci bardzo poważnie podeszli do tego zadania. Na koniec przyszedł czas na wybory. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała specjalna komisja złożona z uczniów i nauczycieli. Dziś z radością oznajmiamy, że po podliczeniu głosów, do Małego Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani:

Przewodnicząca: Martyna Gajewska 2b

Zastępca: Lena Białek 3b

Sekretarz: Adam Bryś 3e

Członkowie Samorządu: Karina Opalach 1a, Tymon Szymański 1a, Dagmara Brzozowska 1b, Antosia Kawałek 1b, Vira Zvirtyk 1c, Karolina Rysz 1c, Zosia Kruzel 2a, Bartek Golec 2a, Małgosia Borowa 2b, Julia Skrzyszowska 2c, Oliwier Walczak 2c, Weronika Kiliańska 3a, Marysia Tymińska 3a, Karol Markiewicz 3b, Julia Haczyńska 3d, Mikołaj Brauła 3d, Vergine Vanetsyan 3e, Mateusz Wrzaszcz 3f, Zuzia Jarosz 3f.

Zwycięzcom gratulujemy, a do współpracy zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły.

Opiekunowie MSU

K. Dzięcioł-Homoncik