ZABAWA W METEOROLOGA I PREZENTERA POGODY

O pogodzie każdy ma coś do powiedzenia, dlatego jest ona popularnym tematem krótkich, swobodnych rozmów. Na języku polskim braliśmy udział w projekcie "Zabawa w meteorologa i prezentera pogody."

Naśladując prezentera pogody w studiu telewizyjnym przedstawiliśmy przygotowaną przez siebie mapę pogody w niezwykłych krajach (wymyślonych przez nas).

Głównymi celami tego projektu było to, byśmy potrafili :

• odczytać graficzne symbole przedstawiające stany pogody,
  • słownie opisać prognozę pogody na podstawie mapy pogody z uwzględnieniem miast, obszarów Polski, kierunków świata,
  • przygotować graficzną mapę pogody wykorzystując symbole przedstawiające stany pogody,
  • wykorzystać zjawiska przyrodnicze w naszym najbliższym otoczeniu do przewidywania pogody (rosa, rodzaj chmur, gwiaździste niebo),
  • wykorzystać prognozę pogody w planowaniu np. ubioru lub rozkładu zajęć (wycieczek, zabaw na świeżym powietrzu).

Po wszystkich prezentacjach odbyła się dyskusja nad poprawnością i trafnością prognozy.

Lekcja była bardzo pouczająca, a bycie prezenterem pogody – to nie taka prosta sprawa!

Życzymy Państwu dużo słońca, pogodnych myśli i tylko tych dobrych wiatrów! Mrugnięcie

Uczniowie klasy 5b i 5c