„NIE SPAL SIĘ NA STARCIE”- ZAJĘCIA W RAMACH WDŻ

W ramach lekcji WDŻ przeprowadzono zajęcia, na których to młodzież mogła wykazać się wiedzą na temat szkodliwości palenia. Uczniowie wysłuchali zwierzeń palaczy, dowiedzieli się na co szczególnie ujemnie wpływa palenie papierosów. Klasy 5a i 5b wykonały plakaty gromadząc argumenty przeciw paleniu. Dyskutowali, komentowali i przytaczali przykłady z własnego doświadczenia. Zastanawiali się, co zrobić, aby nie palić papierosów i co poradzić palaczom. Efekty ich pracy można obejrzeć na wystawie. W wyniku realizowanych zajęć młodzież uporządkowała i poszerzyła wiadomości na temat zdrowia, uświadomiła sobie, że sami mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji oraz poznała sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.