DZIEŃ MUZYKI

Dzień Muzyki można świętować na wiele różnych sposobów. W naszej szkole zaczęliśmy od wysłuchania kilkuminutowych „przebojów” muzyki klasycznej we wszystkich klasach. Uczniowie klas starszych ponadto mieli okazję sprawdzić swoją ogólną wiedzę z zakresu muzyki w formie zabawy. Najpierw należało odnaleźć ukryte na terenie szkoły kolorowe nutki przygotowane przez najmłodszych kolegów, które kryły w sobie pytania. Następnie trzeba było wypełnić kartę odpowiedzi i pozostawić do losowania nagród.

Zadanie to dostarczyło uczniom wiele emocji, które porwały do działania i wywołały uśmiechy na twarzach. Mnie cieszy przede wszystkim to, że zdecydowana większość odpowiedzi była poprawna. Dziękuję Wam za to i pozdrawiam wszystkich wielbicieli muzyki Uśmiech

Małgorzata Kujawska