Świętujemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbyła się w naszej szkole 1 października. Miała ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

W myśl akcji „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, egzaminatorami byli uczniowie klas 3, 4 i 5- wydawałoby się mniej surowi i wymagający. Zaopatrzeni jednak w losy z tabliczką mnożenia tworzyli Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymał nagrodę – odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia, która była miłą pamiątką dla dorosłych, a dla dzieci – niezwykłą motywacją do dalszej nauki! Poza tym, czy każdy z nas kiedyś w dzieciństwie nie marzył aby zamienić się rolami z dorosłymi? Uczniowie przepytywali dyrekcję szkoły, nauczycieli, a nawet przypadkowych przechodniów na ulicy. Akcja przyciągnęła społeczność całej szkoły. Dzieci tworzyły plakaty, rekwizyty i przypominały sobie tabliczkę mnożenia podczas gier, zabaw oraz konkursów matematycznych. Wszystko po to, aby potem bezbłędnie zdać egzamin i zdobyć tytuł Experta Tabliczki Mnożenia.

Koordynatorzy akcji:

Agnieszka Moczydłowska, Anna Rybicka