ROTMISTRZU, PAMIĘTAMY!

Warto pamiętać o ważnych kartach naszej historii, o ludziach, którzy tę historię tworzyli, o bohaterach – odważnych i niezłomnych. To właśnie dlatego uczniowie klasy 7c wybrali się do SP4 i obejrzeli ciekawą wystawę poświęconą pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego. Historia życia tego niezwykłego człowieka, żołnierza i jednego z największych  bohaterów XX wieku może skłaniać do refleksji nie tylko nad trudnymi dziejami naszego narodu, ale też nad życiowymi wyborami, przed którymi, wcześniej czy później, każdy z nas stanie. Witold Pilecki – żołnierz Armii Krajowej, dobrowolny więzień obozu w Oświęcimiu, aresztowany przez funkcjonariuszy UB i skazany na karę śmierci przez komunistyczne władze Polski Ludowej – jest dla wielu inspiracją, wzorem, symbolem siły charakteru i niezłomności w dążeniu do tego, w co się wierzy. Czy będziemy potrafili tak jak Rotmistrz być ludźmi nieustraszonymi, gotowymi do poświęceń w imię czegoś cenniejszego niż dobra materialne? Na to pytanie każdy z nas musi sam sobie odpowiedzieć.

Uczniowie klasy 7c

i wychowawczyni, Bogumiła Kamińska