Klasa 3a z SP1 Ząbki udziela pierwszej pomocy!

W środę 28 lutego w klasie pojawił się tajemniczy gość. Była to pani Wiktoria, studentka Ratownictwa Medycznego. Przyniosła z sobą 2 manekiny i wyjaśniła, że nauczy nas jak udzielać pierwszej pomocy.

Jeśli znajdziemy się w sytuacji, że będziemy musieli komuś pomóc, w pierwszej kolejności należy sprawdzić czy osoba poszkodowana oddycha i zadzwonić po karetkę. Następnie należy zrobić tyle uciśnięć klatki piersiowej ile mamy na to sił. Kiedy się zmęczymy powinno się poprosić drugą osobę o pomoc i czekać na przyjazd karetki.

Po części teoretycznej przyszła pora na część praktyczną. Chętni uczniowie ćwiczyli kolejne kroki udzielania pierwszej pomocy na manekinach. Ta lekcja była dla nas wyjątkowa, bo teraz wiemy jak się zachować kiedy ktoś będzie potrzebował pomocy.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkach, naszej wychowawczyni p. Ewie Szymczak oraz Towarzystwu Przyjaciół Ząbek za zorganizowanie tak interesujących zajęć.

Aleksandra Predi klasa 3a SP1 Ząbki