Jasełka Bożonarodzeniowe w klasie 3H

21 grudnia 2016 r. uczniowie klasy III H pod opieką swojej wychowawczyni p. Katarzyny Dzięcioł zorganizowały Bożonarodzeniowe przedstawienie pt.: "Do Betlejem nie jest tak daleko".

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem podbiły serca swojej widowni.

Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Scena jasełek była przygotowana w przepięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, miejsca narodzin Chrystusa. Bożonarodzeniowemu przedstawieniu towarzyszyło przepiękne kolędowanie, do którego bardzo chętnie włączyli się rodzice tworząc bardzo klimatyczny nastrój. Po występie zaczęło się spotkanie wigilijne, na którym podzieliliśmy się opłatkiem.

Na zakończenie p. Katarzyna Dzięcioł odczytała wszystkim obecnym na sali życzenia świąteczno-noworoczne a jej wychowankowie wręczyli swoim rodzicom lub opiekunom prezenty własnoręcznie robione przez dzieci.

Puentą widowiska artystycznego oraz spotkania wigilijnego stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,/ Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(…).”

Mama Mai Polkowskiej