Neo i Dandy - czyli nietypowi goście w świetlicy modułowej.

Ubiegły tydzień przyniósł wiele radości i uśmiechów wśród uczniów świetlicy modułowej klas 0-II.

Nauczyciele przygotowali dzieciom intrygującą niespodziankę. Tą  niespodzianką były dwa przecudowne kucyki o imieniu Neo i Dandy, które odwiedziły nas w miniony poniedziałek.

Właścicielka kucków Pani Agata Śmietanka-Nowak wprowadziła dzieci w świat tych cudownych zwierząt. Opowiedziała o tym czym się żywią, jaki mają temperament, jakie miały przeznaczenie w przeszłości, a jakie obecnie. Opowiedziała dzieciom o hipoterapii – czyli terapeutycznej roli tych zwierząt. Mówiła także jak długo żyją, jak należy o nie dbać i je pielęgnować i co najważniejsze jak się przy nich zachować by było bezpiecznie.

Dzięki tej praktycznej lekcji dzieci wyniosły wiele przydatnych informacji.

Kulminacyjnym momentem była jednak przejażdżka na kucykach, na którą wszyscy nasi podopieczni bardzo czekali. Większość z naszych uczniów przełamywała swoje lęki i obawy, bo była to ich pierwsza jazda na kucykach.

Praktyczna lekcja dotycząca życia tych zwierząt  oraz elementy hipoterapii to coś co przyniosło wiele radości naszym świetliczakom. Dlatego obiecujemy, że Neo i Dandy jeszcze nas odwiedzą.

Pozdrawiamy serdecznie,

Agnieszka Krupsińska-Pietrzak