FESTIWAL JESIENNYCH SMAKÓW W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W ostatnim czasie w świetlicy szkoły modułowej dla klas 0-II został zorganizowany festiwal jesiennych smaków.
W festiwalu główne role odegrały jesienne warzywa i owoce.

Dzieci podczas dwóch dni mogły dowiedzieć się o nich wielu ciekawostek.
Znalezione obrazy dla zapytania jesienne warzywa owoce

W pierwszym dniu zabaw dzieci poznały takie owoce jak gruszka,różne rodzaje śliwek , jabłka. Podczas zabaw uczyły się je rozpoznawać za pomocą zmysłów smaku,dotyku,węchu.

Dowiedziały się także jak ważną rolę odgrywają dla naszego organizmu i ile zawierają witamin.   Na koniec wykonały przepyszne owocowe sałatki.

Drugi dzień to dzień jesiennych warzyw. I w nim dzieci poznały takie warzywa jak: marchewka, pomidor, ogórek, różne rodzaje papryk i dynię. I tu również podczas zabaw dzieci rozwijały zmysły dotyku, węchu i smaku. Rozpoznawały warzywa z zawiązanymi oczami.     Wykonywano także działania matematyczne – liczenie w zbiorach warzyw, tworzenie kolekcji według wyróżnionej cechy np. kolorów, wykonywano proste zadania matematyczne na warzywach. Zwieńczeniem trudów była oczywiście własnoręcznie wykonana przepyszna surówka warzywna.

Te niesamowite dwa dni przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Nauka poprzez zabawę pozwoliła przekazać naszym „świetliczakom” bardzo wiele cennych informacji dotyczących jesiennych warzyw i owoców.

Agnieszka Krupsińska-Pietrzak
Katarzyna Maranowska