Szkoła Podstawowa nr 1 im. Generała Franciszka Kleeberga w Ząbkach

05-091 Ząbki ul. Piłsudskiego 35
Tel: (22) 781-61-93
e-mail: sekretariat@sp1zabki.pl

Uczniowie jedynki świetni na międzynarodowych egzaminach.

W kwietniu 2013 odbyła się w naszej szkole kolejna sesja egzaminów Cambridge. Są to międzynarodowe egzaminy z języka angielskiego dla dzieci. Nasi uczniowie klas trzecich i czwartych cały rok przygotowywali się do nich w ramach zajęć pozalekcyjnych. Egzamin składał się z  3 części: czytania i pisania, słuchania oraz mówienia. Części pisemne przesłano na Uniwersytet Cambridge w Wielkiej Brytanii i tam sprawdzono, część ustną przeprowadził egzaminator z Warszawy. Egzamin wzbudzał duże emocje zarówno wśród uczniów jak i ich rodziców.  To pierwsze tak profesjonalne sprawdzenie  umiejętności językowych, było trochę nerwów ale również ogromna satysfakcja i duma, że podołali wyzwaniu. Każdy uczeń przystępujący do egzaminu otrzymał certyfikat.  Średni wynik uczniów z klas trzecich to 93%. Wszystkim gratulujemy i jesteśmy  bardzo dumni.

W  roku szkolnym 2013/2014 również odbędą się wspomniane egzaminy, a wszystkich chętnych prosimy o kontakt z nauczycielami języka angielskiego.

mgr Magdalena Winiecka