BAL ÓSMOKLASISTÓW

Zgodnie ze szkolną tradycją klasy ósme zorganizowały bal na zakończenie swojej edukacji w szkole podstawowej. Uroczystość odbyła się 26 maja, w piątkowy wieczór. W związku z budową nowoczesnej hali sportowej przy naszej szkole skorzystaliśmy z gościnności zaprzyjaźnionej ząbkowskiej „Czwórki”, gdzie zgromadzili się znakomici goście: władze naszego miasta, nauczyciele
i pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie.

Uroczystość zaczęto tradycyjnie i po polsku – dostojnym krokiem poloneza, zapowiedzianym słowami narodowego wieszcza, Adama Mickiewicza. Ósmoklasiści wysłuchali wielu ciepłych słów, serdecznych życzeń wysokich wyników w nauce oraz powodzenia na dalszych etapach edukacji. Sami też podziękowali Dyrekcji szkoły za wsparcie i życzliwość, nauczycielom i wychowawcom za motywowanie do nauki i nakreślanie kierunków  oraz swoim kochanym rodzicom, dzięki którym mogli świętować zbliżający się finał edukacji w szkole podstawowej. Zgromadzeni goście podziwiali zaprezentowane umiejętności taneczne i wokalne młodzieży. Potem była już tylko radosna zabawa przy dźwiękach znanych przebojów, a zastawione z wytworną elegancją stoły kusiły rozmaitością przygotowanych  smakołyków.

Za chwilę szkolny bal będzie tylko cudownym wspomnieniem, a przed ósmoklasistami staną nowe wyzwania. Już powoli idą zdobywać świat: żegnają szkołę przy Piłsudskiego 35, a potem - nowe doświadczenia edukacyjne i zawodowe. Dla niektórych będzie to jak wchodzenie na Mount Everest, ale jak mówi łacińskie przysłowie – „Per aspera ad astra”. Wiemy doskonale, że nasze talenty to dar, a cała reszta to praca, mądra, dobrze zorganizowana, z przerwami na odpoczynek, ale wciąż praca.

Życzymy powodzenia!