Projekt SP1 wysoko oceniony przez Fundację bankową im. L.Kronenberga

W tym roku po raz kolejny Fundacja Kronenberga działająca przy Citi Handlowy wspomogła naszą szkołę.

P. Małgorzata Cioch – mama naszej uczennicy a zarazem pracownik banku Citi Handlowy postanowiła zgłosić nas do konkursu „Wolontariusz na Bank” organizowanego przez Fundację Kronenberga.

Po owocnej pracy p.Małgorzaty Cioch , p.Katarzyny Wszeborowskiej oraz p.Katarzyny Dzięcioł powstał projekt „W zdrowym ciele zdrowy duch, popieramy każdy ruch”. Celem projektu było propagowanie zdrowego stylu życia: uprawianie sportu oraz zdrowe odżywianie. Komisja konkursowa fundacji pozytywnie oceniła nasz projekt i przyznała fundusze na jego realizację. Za tę kwotę zakupiono sprzęt sportowy (liny, kręgle, hokej, piłki, hula hop,skakanki itd.) oraz sokowirówkę czy też zdrowe produkty do naszych zajęć. 17 czerwca odbyła się uroczysta inauguracja projektu z udziałem pani wicedyrektor Małgorzaty Marzec, klasy 2G, 2H oraz wolontariuszy -pracowników Citibaku. Na spotkaniu dzieci musiały zmierzyć się z różnymi konkurencjami zarówno sportowymi jak i  intelektualnymi. W trakcie zadań wykorzystano pomoce zakupione za pieniądze pochodzące z projektu.Podczas finału uczniowie mieli szanse popróbować soków przygotowanych przez wolontariuszy Citibanku oraz zrobić zdrowe szaszłyki. Cały wieczór upłynął nam we wspaniałej atmosferze.

Składamy serdeczne podziękowania koordynatorowi projektu: pani Małgorzacie Cioch.

współtwórca projektu
Katarzyna Dzięcioł