5d w Centrum Pieniądza NBP

14 czerwca klasa 5d była na wycieczce w Warszawie. Uczniowie odwiedzili Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka mieszczące się na ulicy Świętokrzyskiej 11/21.

Na wycieczkę uczniowie pojechali środkami transportu publicznego – pociągiem Kolei Mazowieckich i Drugą Linią Metra. Dla niektórych uczniów była to pierwsza podróż metrem.

Zwiedzanie Centrum Pieniądza było fascynującą podróżą która rozpoczęła się od narodzin pieniądza i prezentacji pierwszych jego form, jakie przyjmował w starożytności. Kolejnym etapem podróży było spotkanie z pieniądzem monetarnym, a finalnie z wirtualnym. Wystawa, którą odwiedziliśmy liczy ponad 2000 m2 powierzchni i podzielona jest na 16 sal tematycznych z multimedialną ekspozycją, która opowiedziała nam historię pieniądza – w Polsce i na świecie, wyjaśniła rolę banków centralnych, znaczenie procesów ekonomicznych oraz zasady inwestowania – wszystko to w nowoczesny i atrakcyjny sposób.

Największymi atrakcjami były: skarbiec ze sztabą złota, bankowóz, cenne polskie numizmaty – w tym denar Bolesława Chrobrego – oraz złote monety z całego świata.. Uczniowie mogli dostać również certyfikat obsługi bankomatu, oraz zobaczyć co skrywa on w swoim wnętrzu.

Wszystkich zachęcamy do odwiedzenia Centrum Pieniądza NBP!

5d i K. Pasierb