Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas z SP1 włączyło się w akcję organizowaną przez Caritas Diecezji Warszawsko- Praskiej. Była to próba pobicia rekordu Quinessa w układaniu monet jednego nominału, czyli w Polsce złotówek. Gala odbyła się 29 maja na błoniach Stadionu Narodowego.

Rekordzisty w tej dyscyplinie, czyli Austrii (75 km) co prawda nie pokonano, ale w 1,5 km złotówek zebrano kwotę ok 65 tys. zł., które będą przeznaczone na dofinansowanie dzieci potrzebujących z Diecezji Warszawsko- Praskiej. W tym morzu złotówek znalazło się sześć metrów, uzbierane przez Szkolne Koło Caritas z SP1. Część pieniędzy otrzymaliśmy, resztę zarobiliśmy - na zdjęciach można zobaczyć jak.
   Na spotkaniu kończącym rok pracy, podsumowaliśmy działalność oraz pożegnaliśmy uczniów klas szóstych, niektórzy z nich pracowali trzy lata w SKC. Serdecznie dziękujemy odchodzącym z SP1 uczniom klasy 6c: Ani Nozderka, Michalinie Gusta, Zuzi Zgórka, Ani Rudnickiej oraz Kubie Piechocińskiemu.

Wolontariusze oraz Opiekunowie SKC