FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA i SPORTU

4 czerwca 2016r. w naszej szkole odbył się festyn, na który uczniowie z utęsknieniem czekali cały rok. Przybyłych gości powitała Dyrektor Szkoły Pani Agnieszka Piskorek, która serdecznie zaprosiła do wspólnej zabawy.

Na początku uczestnicy festynu obejrzeli pokaz ratownictwa medycznego oraz pożarniczego w wykonaniu Ratowników Drogowych z Automobilklubu Polski oraz absolwentów naszej szkoły z udziałem Straży Miejskiej, Policji oraz Straży Pożarnej z Ząbek. Policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy przedstawili przebieg akcji ratowniczej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadkach. Współorganizatorem pokazu był Pan Mirosław Sobiecki.
  Po pokazie przyszedł czas na prezentację talentów i zdolności naszych uczniów. Na scenie wystąpili m.in. laureaci II Festiwalu Piosenki Dziecięcej organizowanego przez nauczycieli świetlicy szkolnej, laureaci Konkursu Piosenki Dziecięcej dla kl. I. ze szkoły modułowej oraz uczennice ze świetlicowego kółka muzycznego Tęczowe nutki prowadzonego przez Panią Monikę Klinicką. Ponadto swoimi zdolnościami pochwalili się finaliści Konkursu Recytatorskiego. Do zabawy porwał wszystkich wspaniały pokaz zumby i tańca nowoczesnego, przygotowany przez Panią Annę Powałkę i jej uczennice. W chwilach przerwy, między występami naszych zdolnych uczniów, goście mogli obejrzeć pokaz sztuk walki karate. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały uczennice z grupy akrobatycznej Ken Saj. Pięknie zagrała nam także Miejska Orkiestra Dęta z Ząbek.
  Wszyscy, którzy tego dnia zawitali w progi naszej szkoły, mogli skosztować pysznych, grillowych smakołyków oraz grochówki. W kawiarence na łasuchów czekały kawa, herbata oraz smaczne, domowe ciasta przygotowane przez rodziców.
   Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci w postaci dmuchanych zjeżdżalni, trampoliny, basenu z piłeczkami czy karuzeli. Nasi uczniowie brali udział w ciekawych konkurencjach i zawodach sportowych oraz loterii z nagrodami. Można było spróbować swoich sił w turnieju Mistrz Tabliczki Mnożenia, quizie o krajach anglojęzycznych oraz tworzyć ciekawe konstrukcje na stanowisku z robotyki. Kolejną atrakcją festynu było malowanie twarzy. Panie tworzyły na buziach dzieci wspaniałe, kolorowe rysunki. Chętni uczniowie mogli spędzić czas przy ciekawych grach planszowych.
   Tegoroczne atrakcje festynu cieszyły się ogromnym powodzeniem, a nasz grill palił się do końca aż wszystkie smakołyki zostały zjedzone. Pogoda nas nie zawiodła, było bardzo słonecznie, dlatego też uczestnicy oprócz wspaniałych humorów zabrali ze sobą do domu piękną opaleniznę.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną, wspaniałą zabawę. Zapraszamy za rok!