„Zielona szkoła” klas 5a i 5d

W dniach 30 maja – 3 czerwca klasy 5a i 5d uczestniczyły w pięciodniowej wycieczce, tzw. „Zielonej szkole”. Miejscem pobytu był Ośrodek Wypoczynkowy „Królowa Woda” nad Jeziorem Sajno w Augustowie.

Hasłem zielonej szkoły była „Aktywna Integracja" czyli zaangażowanie całej grupy we wspólne działania i zabawę, zapewnienie uczestnikom możliwości poznania się.  Uczestnicy imprezy, podzieleni zostali na zespoły kilkunastoosobowe brali udział w konkurencjach i zadaniach, wymagających zgrania, współdziałania i komunikacji grupy. W celu zmobilizowania uczestników każda z konkurencji była oceniana według stosownego kryterium (punktowe, zaliczeniowe, czasowe itp.), co pozwoliło w efekcie wyłonić grupę najbardziej zgraną i aktywną.

Na program imprezy składały się: gry i zabawy integracyjne, konkurencje sprawnościowo-ruchowe, paintball (w wersji laserowej), zajęcia survivalowe, konkurencje wodne (hydraulik), konkurencje linowe (wspinanie, mosty linowe), konkurencje strzeleckie, wycieczka krajoznawcza do Augustowa, gry intelektualne (zagadki. łamigłówki, testy), oraz zapomniane gry podwórkowe (np. palant, siatkówka otworowa, klipa, kopniak). Zwieńczeniem każdego dnia były działania rozrywkowe po kolacji (ognisko, karaoke, dyskoteka, itp).

Wszyscy wspaniale się bawili. Zmęczeni i zadowoleni powrócili do Ząbek.

Wychowawcy: K. Pasierb i M. Sikora