Przedszkolaki ze "Skrzata" w odwiedzinach w klasie 1 h

Dnia 3 czerwca do klasy 1 h zawitały z wizytą przedszkolaki z grupy „16” Publicznego Przedszkola Nr 3 „Skrzat”.
5-latki uczestniczyły w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych dotyczących sposobów zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji.
Dzieci poznały numery alarmowe, które mogą przysłużyć się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, a na podstawie bajki edukacyjnej formułowaliśmy zasady właściwego zachowania się podczas wypoczynku w górach, w mieście, nad morzem, nad jeziorem i na biwaku.

Przedszkolaki z pomocą starszych kolegów i koleżanek tworzyły kolorowe opaski na głowę z numerami alarmowymi i pracę plastyczną pod hasłem „Moje bezpieczne wakacje”, która zmieściła się w ogromnej „wakacyjnej walizce”. Podczas wspólnej pracy uczniowie klasy pierwszej mieli okazję pochwalić się wypracowanymi podczas nauki w szkole umiejętnościami czytania i pisania.

Na zakończenie zajęć nasi mali goście otrzymali wspólnie przygotowane "kolorowe walizki" oraz dyplomy z podziękowaniami, a każdy z Pierwszaków dostał kolorowego lizaka od dziecka, z którym współpracował podczas zajęć. Spotkaniu towarzyszyło wiele uśmiechu i pozytywnych emocji.

Zajęcia profilaktyczno-edukacyjne miały na celu uświadomienie dzieciom, jakie sytuacje i zachowania mają wpływ na przebieg bezpiecznych wakacji. Dzieci w trakcie zajęć uczyły się budować podstawowe zasady bezpiecznej zabawy, rozwijając przy tym umiejętność współpracy i wzajemnej akceptacji. Uczestniczenie we wspólnej lekcji było pozytywnym doświadczeniem, które niosło wiele radości, zabawy i cennej nauki, zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.

wych.Monika Jabłońska