KOLEJOWE ABC w klasie 1 c

13 października 2020 roku w klasie 1 c odbyły się zajęcia z Kampanii Kolejowe ABC. Celem kampanii jest propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego, a także podczas poruszania się na obszarach stacji, przystanków i przejazdów kolejowych.Centralnym elementem identyfikacji jest autorska postać nosorożca – Rogatka, stworzona specjalnie na potrzeby Kampanii. Główne atrybuty bohatera to niebieska koszulka z logo Kampanii Kolejowego ABC i odblaskowa opaska, zapewniająca bezpieczeństwo na obszarach ruchu kolejowego i drogowego. Obok niego pojawiają się animowane postaci dzieci – głównych odbiorców Kampanii. Dopełnieniem identyfikacji jest rytmiczne i łatwe do zapamiętania hasło:„Bezpieczeństwa uczę się z Kolejowym ABC!"Integralną częścią zajęć były różne zadania ( zabawy, gry, zagadki)  związane z bezpieczeństwem kolejowym. Organizatorem kampanii jest Urząd Transportu Kolejowego. Na koniec zajęć dzieci dostały upominki związane z kampanią Kolejowe ABC.

Karolina Sienkiewicz
Róża Wiktorowska- Miezianko