Osiągnięcia szkolne w koszykówce

Listopad i grudzień to miesiące obfitujące w zawody koszykarskie.

Młodsi zawodnicy i zawodniczki /rocznik 2007/ rozegrali mecze na etapie miasta wygrywając z innymi szkołami z Ząbek. Dziewczęta i chłopcy rejon grali w naszej szkole. Reprezentacjom Zielonki i Kobyłki nie udało się pokonać naszych zespołów, obie drużyny zajęły 1 miejsca, co dało im przepustkę do etapu powiatowego. Drużyna dziewcząt przegrała z Wołominem, a wygrała dwa mecze zdobywając 2 miejsce w powiecie. Podobnie wyglądała gra młodszych chłopców. Wygrali na etapie powiatowym z dwoma szkołami oddając pierwsze miejsce drużynie z Duczek. Dziękujemy wszystkim młodszym zawodnikom za zaangażowanie i trzymamy kciuki za kolejne wysokie wyniki koszykarskie w przyszłym roku.

Drużyna dziewcząt starszych /rocznik 2005/2006/, pomimo dobrego przygotowania w tym roku nie wygrała etapu miejskiego. Walka toczyła się do ostatnich sekund, jednak nasze zawodniczki musiały przyznać wyższość drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Wysoką klasę pokazali chłopcy starsi /rocznik 2005/2006/.Drużyna wygrała zawody miejskie, a następnie rejonowe – pokonując zespoły Kobyłki i Zielonki, oraz powiatowe – wygrywając z drużynami z Wołomina, Tłuszcza i Marek. Nasi mistrzowie mieli dzięki temu okazję do wyjazdu na Międzypowiatowe Zawody Koszykówki chłopców w Piasecznie. Poziom meczy był bardzo wysoki, a drużyny po części skompletowane były z uczniów trenujących koszykówkę. Nasi chłopcy pomimo ogromnego zaangażowania uplasowali się na 4 miejscu. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Legionowa, drugie – drużyna z Piaseczna , trzecie – Celestynów, a piąte – zespół z Nowego Dworu.

Dziękujemy naszym zawodnikom, którzy osiągnęli bardzo dobry wynik. Cieszymy się, że forma naszych chłopców z meczu na mecz była coraz wyższa.

K.Karcz