Tel: (22) 781-61-93
e-mail: sekretariat@sp1zabki.pl

Sport w naszej szkole - biegi przełajowe oraz sztafetowe

Nasi uczniowie od września dzielnie reprezentowali szkołę w zawodach biegowych.

23 września uczestniczyli w indywidualnych biegach przełajowych w Ząbkach, a po dwóch dniach najszybsi w tym etapie zawodów reprezentowali nasze miasto w Powiatowych biegach przełajowych w Wołominie. W tym etapie najlepszymi wśród chłopców okazali się Mateusz Grabowski, Łukasz Szczepocki, Szymon Wiśniewski, Jan Macioch, Adam Gniazdowski oraz Hleb Nowagrodzki. Wsród dziewcząt w powiecie najlepiej pobiegły Julia Łuciuk, Ola Kowalska, Paulina Skibniewska, Jagoda Laufer i Ewa Miller. Już 7 października taki skład pojechał na Międzypowiatowe zawody w biegach przełajowych, gdzie najszybszy z naszej szkoły był Hleb Nowagrodzki.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci nasza reprezentacja chłopców w drużynowej punktacji szkół zajęła 1 miejsce, a reprezentacja dziewcząt – 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewcząt.

Dziękujemy naszym szkolnym biegaczom za zaangażowanie i wytrwałość Uśmiech

Najlepiej biegający uczniowie z naszej szkoły reprezentowali nas także w powiatowych biegach sztafetowych. Wystawiliśmy 4 drużyny: młodsze dziewczynki zajęły 6 miejsce, starsze dziewczęta i młodsi chłopcy zajęli 2 miejsca, a starsi chłopcy – 1 miejsce. Do kolejnego etapu – na Międzypowiatowe Zawody w Biegach Sztafetowych kwalifikowały się dwa pierwsze miejsca, dzięki czemu aż trzy nasze zespoły biegały na tym etapie. Dziewczęta zajęły czwarte miejsce, a obie drużyny chłopców – 2 miejsca, kwalifikując się do Finału Wojewódzkiego. Obydwie drużyny chłopców zaprezentowały wysoki poziom przygotowania zajmując w Finale Wojewódzkim w Siedlcach 4 miejsce /sztafeta starszych/ i 5 miejsce /sztafeta młodszych/.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym szkolnym biegaczom wysokich wynikówUśmiech