MŁODZIEŻOWE WIRTUALNE ZESZYTY HISTORYCZNE

25 kwietnia bieżącego roku w Parku Kulturowym w Ossowie „Wrota Bitwy Warszawskiej” odbyła się debata podsumowująca III część projektu „MŁODZIEŻOWE WIRTUALNE ZESZYTY HISTORYCZNE”.

Tytuł tegorocznego konkursu to „100-lecie odzyskania Niepodległości i Bitwy Warszawskiej 1920r.-Mazowsze”.

W ramach wojewódzkiego konkursu historycznego prace prezentowali uczniowie z Warszawy, Ząbek i Ossowa.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie naszej szkoły.

Adrian Lesiecki kl. 7c

Jakub Romański kl. 7c

Tymoteusz Walerzak kl. 7c

Przygotowali wirtualny zeszyt historyczny zatytułowany „Bohater Mazowsza w 100-lecie odzyskania Niepodległości”
Prezentując swojego bohatera ppor. Franciszka Kominka pokazali jego ogromne poświęcenie w walce za Ojczyznę podczas I wojny światowej, Bitwy Warszawskiej 1920r. i II wojny światowej.

Podczas spotkania w Ossowie naszą szkołę reprezentowali również uczniowie: klasy 7c i 8d: Mateusz Predi, Maciej Olędzki, Mikołaj Rak oraz klasy 3a gimnazjum: Martyna Damięcka, Kacper Sękal, Jakub Toczyk.

Serdecznie gratuluję zwycięzcom
Renata Boryka Kwapisz