Dzień Niepodległości w naszej szkole.

Dnia 9 listopada 2018 roku rozpoczęliśmy działania, mające uświetnić 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Już z samego rana odbył się II etap konkursu historycznego „ Polska droga do niepodległości”, który wyłonił zwycięzców.

Uczniowie klas VI-VIII i III gimnazjalnych spotkali się z wychowawcami, aby wykonać specjalne zadania, mające przybliżyć historię naszego kraju i bohaterów tamtych czasów.

Następnie szkoła uczestniczyła w pięknej, wzruszającej i podniosłej akademii. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny przypominający okoliczności utraty wolności przez nasz kraj oraz kręte drogi Polaków do niepodległości przez 123 lata niewoli, począwszy od trzeciego rozbioru poprzez powstania narodowe aż po I wojnę i upragniony dzień odzyskania niepodległości.

Punktualnie o godzinie 11.11 włączyliśmy się do akcji „Rekord dla Niepodległej” zaproponowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży, działającą przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi odśpiewała hymn narodowy oraz utworzyła „ żywa flagę”.

Wcześniej w kapsule czasu zostały umieszczone nazwiska wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów.

Magdalena Wideńska