101 PLAKATÓW NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

- NIE ZMARNOWALIŚMY TYCH LAT

Czy wiesz, kim byli: Krystyna Skarbek, Marian Rejewski, Jerzy Kukuczka, Halina Konopacka, Ignacy Jan Paderewski, Jan Paweł II, Wanda Rutkiewicz, Czesław Miłosz, Joanna Papuzińska, Karolina Lanckorońska? Nie wszystkich znasz? Będzie okazja się dowiedzieć.

Co ich łączy? Wszyscy żyli na przestrzeni ostatnich 100 lat i rozsławili nasz kraj. Ich osiągnięcia dowodzą tezie, że mimo trudnej historii, nam Polakom udało się nie zmarnować tych lat.

Przed nami rocznica 100 lat od momentu odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mamy wyjątkową okazję, by poczuć dumę narodową, przyglądając się wyjątkowym postaciom, które żyły w ostatnim stuleciu.

Ogłaszamy konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły - od klasy 0 do klasy III gimnazjum.

Stwórz plakat, związany z wylosowanym przez Ciebie rokiem. Niech oddaje to, co Twoim zdaniem jest wyjątkowe; prezentuje postać, która rozsławiła nasz kraj, a dziś być może jest zapomniana.

Jury nagrodzi najpiękniejsze, najciekawsze prace, a Ty będziesz mieć swój udział w upamiętnieniu wyjątkowego Człowieka.

Przyłącz się do SZKOLNYCH OBCHODÓW STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!

Oto REGULAMIN KONKURSU:

Cel konkursu:
Ideą konkursu jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celem konkursu prezentacja wyjątkowych osób i wydarzeń z lat 1918-2018 oraz propagowanie postaw patriotycznych.

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach.

Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkach.

Koordynatorzy konkursu: Joanna Miller, Monika Kalinowska.

Kategoria konkursu

Zgłaszanie prac konkursowych Z
apraszamy wszystkich do udziału w konkursie.

Przed rozpoczęciem pracy uczniowie zgłaszają się do koordynatorów, by wylosować rok, któremu poświęcą swój plakat. Można pracować indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach, jedna osoba (lub zespół) wykonuje maksymalnie 3 plakaty, na kartce A2.

Prace można składać w obu szkolnych bibliotekach, podpisane na odwrocie: imieniem, nazwiskiem oraz klasą. Do każdego plakatu należy dostarczyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych (do pobrania pod ogłoszeniem).

Termin dostarczania prac: 31 października 2018 r.

Prace zostaną ocenione przez jury powołane przez organizatora konkursu. Decyzja podjęta przez jury jest nieodwołalna.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi do 7 listopada 2018 r. na stronie internetowej www.sp1zabki.szkolnastrona.pl oraz na fanpage`u facebookowym szkoły.

Zapraszamy!

Joanna Miller, Monika Kalinowska