Siatkówka

• 27 stycznia w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Miasta Ząbki w Minisiatkówce.  Gościliśmy chłopców i dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3.  Ząbkowska „dwójka” zrezygnowała z wystawienia swoich drużyn. Spotkanie wygrały reprezentacje chłopców i dziewcząt z naszej szkoły. Spotkanie przebiegało w dobrych nastrojach, dlatego nie skończyło się od razu po rozegraniu właściwych meczy. Po mistrzostwach uczniowie „trójki” i „jedynki” grali jeszcze mecze towarzyskie w ramach treningu zawodników.
  • 1 lutego odbył się kolejny etap siatkówki dziewcząt – Mistrzostwa Rejonowe w Kobyłce. Nasza reprezentacja /z klas 6s i 6b/ zaprezentowała się w dobrym stylu. Dziewczęta sprawdziły swoje umiejętności zajmując 2 miejsce. Nasze „siatkareczki” wygrały z Zielonką, jednak dziewczyny z Kobyłki okazały się nie do pokonania. W końcu grają w lidze siatkarskiej… Mimo wszystko dziewczęta pokazały się z dobrej strony i wróciły z zawodów w dobrych nastrojach.

• 3 marca reprezentacja chłopców rozgrywała swoje Mistrzostwa Rejonowe w Kobyłce. Wszyscy zachwycaliśmy się ogromną nowoczesną halą, w której odbywało się spotkanie. Reprezentacja – chłopcy z 6s szybko rozprawili się z drużyną z Zielonki. Mecz finałowy okazał się nie lada wyzwaniem. Nasi zawodnicy przegrali pierwszego seta, druga czwórka szybko doprowadziła do remisu. Trenerka z Kobyłki chwaliła grę naszych chłopców i mocno dopingowała swoją drużynę. Początek trzeciego seta należał zdecydowanie do naszej drużyny, jednak – jak to w siatkówce bywa – w połowie nastąpiło załamanie gry. Przeciwnicy wykorzystali naszą chwilę słabości i do końca nie oddali prowadzenia. Po bardzo ciekawej grze i wielu pięknych akcjach nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce.

Dziękujemy zaangażowanym zawodnikom Uśmiech