Gość Miesiąca w świetlicy SP nr 1

" Nasza młodzież i dzieci segregują śmieci"

17 listopada świetlicę Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedzili specjalni goście: Pani Marta Onyśk i Pan Marcin Onyśk pracownicy Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Wołominie. Goście przybyli do dzieci z bardzo ważną misją. Przekazali naszym podopiecznym niezbędną wiedzę na temat segregacji odpadów.

Pracownicy MZO wyświetlili dla dzieci prezentację multimedialną dotyczącą segregowania śmieci. Opowiedzieli do jakich worków należy wkładać poszczególne rodzaje odpadów oraz jak ponownie wykorzystać niektóre z nich. Dzieci dowiedziały gdzie w Ząbkach znajduje się i co to jest PSZOK - Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, oraz jakie odpady składuje się w tym miejscu.

Podsumowaniem spotkania był test mający na celu sprawdzenie i utrwalenie wiedzy pozyskanej przez naszych podopiecznych. Na koniec goście wręczyli dzieciom pamiątkowe długopisy, baloniki i kredki. A dzieci podarowały Pracownikom MZO pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy Pani Marcie i Panu Marcinowi za przybycie na spotkanie i wyposażenie nas w niezbędną wiedzę dotyczącą segregacji odpadów i ich wtórnego wykorzystania.

Monika Klinicka

Dzieci i wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1