„Jeszcze Polska nie zginęła…” - Święto Niepodległości w klasach 0-II

10 listopada 2015r. uczniowie grup „0” oraz klas I i II uczcili Narodowe Święto Niepodległości.

To był naprawdę wyjątkowy Dzień. Odbyły się cztery występy patriotyczne.Cała szkoła wypełniła się narodowymi barwami i rozbrzmiewała dźwiękami polskich pieśni patriotycznych. Każdy miał przypięty biało-czerwony kotylion, wokół powiewały biało-czerwone flagi, a białe orły dumnie spoglądały na wszystkich świętujących. Uczniowie poszczególnych klas spotykali się na szkolnym korytarzu, by złożyć hołd żołnierzom. Uczniowie rozpoczynali koncerty od odśpiewania hymnu szkoły rozpoczynającego się od słów „Kto ty jesteś? (…) Polak Mały!”. W repertuarze poszczególnych klas znalazły się takie pieśni jak: „ Marsz I Brygady”, „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Szara piechota” i inne. Każdy koncert kończył się wspólnym wykonaniem hymnu Polski. Z właściwą powagą i dostojnością uczniowie odśpiewywali „Jeszcze Polska nie zginęła…”.