Dla Niepodległej

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, przygotowany przez Koło Teatralne oraz Chór Szkolny.

Dla licznie zgromadzonej w sali gimnastycznej publiczności była to swoista lekcja historii. Starsi i młodsi mogli dowiedzieć się lub przypomnieć sobie starania Polaków o wolność. Przypomniane zostały zrywy niepodległościowe, powstania, wszelkie próby odzyskania utraconej na 123 lata Ojczyzny. Wszystkie ważne dla naszego kraju momenty zostały przedstawione za pomocą słowa, muzyki, tańca, śpiewu. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu ogladali i słuchali prezentujących się kolegów i koleżanki.

Była to okazja do wspomnienia ważnych momentów w historii naszego kraju oraz tych którzy polegli za naszą Ojczyznę. Wszystkim tym bohaterom – znanym, jak i anonimowym od nas- potomnych należy się wieczna pamięć,  ponieważ jak powiedział Józef Piłsudski:

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”.

K. Pasierb – opiekun koła teatralnego

M. Kujawska – opiekun chóru