Pasowanie na Świetliczaka

Dnia 30.10.2015 w świetlicy szkolnej klas 2-3 odbyła się bardzo ważna uroczystość - mianowicie do grona starszych Świetliczaków wstąpiło troje nowych uczniów:

Sonia Sklinda kl. 2b

Malwina Dębińska kl. 2b

Nina Polyakova kl. 2d

Dzieci z klas trzecich przygotowały na tę uroczystość krótki występ artystyczny. Dziewczynki wstępujące do grona Świetliczaków miały do wykonania kilka zadań pod okiem komisji składającej się ze starszych dzieci na czele z Królem Uprzejmości. Do zadań należało między innymi zjeść plasterek cytryny z uśmiechem na ustach. Dziewczynki dały sobie znakomicie radę.

Po wykonaniu zadań i akceptacji komisji z dumą wypowiedziały słowa przyrzeczenia:

Ja świetlik,

Od dziś świecący przykładem,

Ślubuję:

Być dobrym na co dzień i od święta;

O dobrym zachowaniu zawsze pamiętać;

Szanować gry i zabawki;

Zjadać całe obiadki;

Pań i Pana słuchać;

Zgodnie się bawić;

Nie psocić;

Nie hałasować;

Innymi się opiekować.

W dowód tego przyjęcia do naszej gromady każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom – certyfikat przyjęcia do świetlicowej braci oraz drobny upominek.