Spotkanie z lekturą w klasie 3E

W listopadzie szarówka i pada, a zdalne nauczanie też nie zawsze nas rozpieszcza, ale my się nie nudzimy!

Pogodne nastroje i zadaniowe podejście dopisywały uczniom klasy III E podczas omówienia treści ponadczasowej lektury A.Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Mimo okoliczności, które niekoniecznie sprzyjają zabawom i integracji, poradziliśmy sobie świetnie. W ramach zajęć przebieraliśmy się na lekcję – dzieci za dorosłych, wychowawczyni za dziecko i urządziliśmy pokaz mody, podczas którego opisywaliśmy swój wygląd, określaliśmy role i zadania dorosłych i dzieci w życiu społecznym, porównywaliśmy zabawy i zajęcia naszych rówieśników dawniej i dziś. Okazało się, że wiele dziecięcych aktywności opisywanych w lekturze, spodobałoby się nam również i teraz! Uczyliśmy się pisać charakterystykę wybranego bohatera oraz rozwiązywaliśmy matematyczne łamigłówki.
Będziemy miło wspominać te spotkanie z lekturą.