Przygoda z „Mikołajkiem” w 4c

,,Mikołajek'' to książka opowiadająca o przygodach paczki przyjaciół. Należą do niej między innymi: Gotfryd, Alcest, Euzebiusz, Rufus. Chłopcy nie lubią Ananiasza, ponieważ jest pierwszym pieszczoszkiem Pani i nosi okulary, więc nie można go bić.

Książka składa się z 19 rozdziałów, a każdy z nich jest ciekawy na swój sposób. O pozostałych częściach nie mogę nic powiedzieć, ponieważ przeczytałam dopiero pierwszą część.
,,Mikołajek'' to fajna książka, momentami zabawna. Wywołała podczas czytania nie jeden uśmiech na mojej twarzy. Mimo iż nie jest to moja ulubiona książka, uważam, że nadaje się na lekturę szkolną. Według mnie książka jest bardziej dla chłopców, ale dziewczynkom też może przypaść do gustu. Gdybym miała ocenić tę książkę dałabym 8,5/10.
Dlaczego taka ocena? Jak pisałam wcześniej książka jest bardziej dla chłopców. A jaka byłaby Wasza ocena książki? Uśmiech

Maja Malinowska kl. 4c

Prezentację przygotowała Amelia Półkośnik kl. 4c